Medycyna estetyczna

Zadbane i barwne paznokcie

Zadbane i barwne paznokcie

Cze 24, 2016

Każda kobieta lubi mieć zadbane paznokcie na dłoniach oraz na stopach. Stosowanie kremów nawilżających oraz złuszczających martwy naskórek świetnie zadba o skórę w tych miejscach i zapobiegnie rogowaceniu. Mając zadbane dłonie i stopy chcemy je pokazać i dlatego chętnie je malujemy. Jednak zwykłe lakiery nie są tak trwałe, jak tego oczekujemy i odpryskują przy codziennych czynnościach. Jest to męczące, gdyż ciągłe malowanie i odczekanie na wyschnięcie zabiera nam mnóstwo czasu. Od pewnego czasu jednak rynek kosmetyczny zawojowały lakiery hybrydowe.

Była to rewolucja w dziedzinie kosmetologii, zupełnie jak mikrodermabrazja. To najlepsze rozwiązanie dla każdej z pań, która marzy o pięknych, pomalowanych paznokciach na długi czas, bez martwienia się o częste malowanie. Czym dokładnie jest manicure hybrydowy? Jest to metoda malowania paznokci przy użyciu lakieru do paznokci i żalu do manicure. To metoda, która pozwoli cieszyć się pięknymi i zadbanym paznokciami przez około 2-3 tygodnie. Dzięki hybrydom paznokcie wygadają naturalnie i przede wszystkim są odporne na wszelkie uszkodzenia oraz odpryskiwanie.

Wykonanie manicure hybrydowego zajmuję okołu 2 godzin, w zależności oczywiście od długości płytki paznokcia oraz od tego, czy chcemy dodać do stylizacji jakieś dodatki. Wszystko zaczyna się od usunięcia skórek przy paznokciach (peeling), następnie odtłuszcza je i nakłada pierwszą warstwę, czyli bazę, która utrwalana jest w lampie UV. Kolejnym krokiem jest nałożenie wybranego koloru lakieru i ponowne utwardzenie w lampie. Po wyjęciu nakładana jest warstwa nabłyszczacza, który jest kolejno zmywany ze względu na swoją lepkość i manicure hybrydowy jest gotowy. Jest to metoda uwielbiana przez kobiety, ze względu na swoja długotrwałości oraz to, że po zdjęciu starych hybryd można od razu zrobić kolejne.

Warto jednak wiedzieć, że częste stosowanie hybryd niszczy nasze paznokcie, stają się one cienkie, pozbawione blasku oraz podatne na złamania, dlatego wskazaniem jest, aby co pewien czas robić przerwy od manicure hybrydowego i pozwolić odpocząć paznokciom, aby mogły się zregenerować.