Medycyna estetyczna

Zadbana skóra pod oczami

Zadbana skóra pod oczami

Kwi 28, 2016

Nieestetyczne cienie pod oczami i tak zwane kurze łapki są problemem dla niejednej kobiety. Skóra pod oczami jest niezwykle wrażliwa oraz delikatna, dlatego tak ważne jest, aby prawidłowo o nią dbać, nawilżać i starać się wysypiać, aby zapobiec powstaniu tego problemu. Dlaczego skóra pod oczami jest znacznie cieńsza niż na przykład ta na policzkach, czy na czole? Przyczyna takiej różnicy jest brak tkanki tłuszczowej i gruczołów łojowych. Przez to skóra pod oczami jest niemal w pełni skazana na to, jak my sami o nią zadbamy. W jaki sposób powstają ciemne cienie pod oczami wraz z tzw. workami i kurze łapki? Do takiego stanu dochodzi, gdy krew i limfa słabą krążą w okolicach skóry oczu, a produkty przemiany materii zaczynają się gromadzić, wtedy dochodzi do powstawania „worów”.

Niestety często zapominamy o tym, aby zadbać o skórę pod oczami, a niestety zwykłe kremy do twarzy nie zawsze są w stanie nam pomóc na tego typu problemy. Innymi przyczynami powstania kurzych łapek i worków są czynniki zewnętrzne. Pod wpływem częstego mrużenia oczów, zaciskania ich, i silnych promieni słonecznych powstają cienie pod oczami i zmarszczki w tych okolicach. Warto jednak znać kilka łatwych kroków do zachowania zadbanej skóry pod oczami bez kurzych łapek, worków i sińców. Na pierwszym miejscu należy postawić sen.

Od tego, jak i ile godzin śpimy każdej nocy zależy jak nasza skóra wygląda. Można bardzo łatwo stwierdzić, że ktoś nie spał zbyt długo po tym, że pod jego oczami pojawiają się właśnie worki i sińce. Kolejnym krokiem jest dobre nawilżenie, które powinno być podstawa naszej co wieczornej toalety. Można wykonać samodzielny masaż. Warto już od młodych lat wklepywać kremy pod oczy, a w późniejszych latach z pewnością zauważymy efekty. Jeśli jednak powstałe kurze łapki, worki czy zasinienia są zbyt duże i nie możemy ich niczym zamaskować warto udać się do kosmetyczki, która pomoże nam w sposób profesjonalny.

W gabinecie kosmetycznym dostępne są płatki kolagenowe, które ujędrniają skórę pod oczami, a także dogłębnie ją nawilżą. Warto już teraz zadbać o naszą skórę pod oczami, tak aby w przyszłości cieszyć się brakiem niepotrzebnych zmarszczek.