Medycyna estetyczna

Twarz bez suchych skórek

Twarz bez suchych skórek

Cze 28, 2016

Peeling to jedna z najpopularniejszych metod dbania o wygląd naszej skóry, z chęcią wykonujemy go w domowym zaciszu, kupując różnego rodzaju maseczki złuszczające. Jest to wygodna metoda na szybkie pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, suchych, nieestetycznych skórek oraz obumarłych komórek na twarzy, oraz całym ciele. Regularne powtarzanie peelingu pozwala cieszyć się nie tylko lepszym wyglądem skóry bez wystających skórek i zamkniętych porów, a także cieszyć się będziemy mogli lepiej ukrwionym oraz jedwabiście gładkim ciałem.

Oczywiście do wyboru mamy kilka rodzajów peelingów, od podstawowych, czyli ziarnistych (gruboziarnisty, drobnoziarnisty) złuszczający martwy naskórek, dostępny w każdej drogerii i aptekach; następnie można spróbować peelingu enzymatycznego, jest to zabieg polegający na usunięciu martwego naskórka poprzez rozpuszczenie połączeń pomiędzy komórkami warstwy rogowej, wykonuje się go w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Istnieje jeszcze brushing, który polega na złuszczaniu naskórka poprzez masaż specjalną szczoteczką i typ peel-of, czyli nakładanie na twarz maseczki, odczekanie kilka minut, aby zaschła i ściągnięcie całości wraz z wszelkimi zanieczyszczeniami. Są jeszcze peeling tzw. głębokie, to peeling ziołowy, na twarz nakładana jest maseczka z ziół, a następnie całość pokrywana jest ciepłym kompresorem oraz mikrodermabrazja, czyli usuwanie martwych komórek przy pomocy specjalnego aparatu. Peeling jest owszem dobrodziejstwem dla skóry, lecz niestety nie każdy może go stosować. Istnieją przeciwwskazania, przez które należy powstrzymać się od wykonywania peelingu.

Jeśli chcemy wyjść na słońce opalać się, wtedy należy zrezygnować z wykonania peelingu, chyba że użyjemy kremu z filtrem najlepiej SPF 50. Peeling nie jest wskazany także dla osób z trądzikiem, ponieważ może to doprowadzić do rozprzestrzenienia się zmian i zaostrzenia stanu zapalnego skóry. Nie wskazane jest również stosowanie peelingu zaraz po wykonaniu depilacji, ponieważ to również może doprowadzić do powstawania krostek oraz pieczenia.