Medycyna estetyczna

Szybki sposób na gładkie nogi

Szybki sposób na gładkie nogi

Lip 24, 2016

 Depilacja woskiem to bardzo prosta, skuteczna oraz stosunkowo niedroga metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia. W sezonie letnim wiele kobiet martwi się tym, że na plaży lub nad basenem widać będzie odrastające włoski, dlatego kupują drogie maszynki, które jednak zwalczają problem jedynie na kilka dni. Co zrobić, aby w trakcie letniego wypoczynku nie martwić się o ciągłą depilację nóg i okolic bikini? Rozwiązaniem jest depilacja woskiem! To niesamowicie prosta metoda, którą można wykonywać zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Depilacja woskiem jest w stanie zapobiec odrastaniu włoskom na okres od 3 do 6 tygodni. Nie jest to więc trwała metoda, jednak przy częstym stosowaniu wosku, włosy będą odrastać znacznie cieńsze i słabsze, a w niektórych miejscach mogą wcale nie odrastać.

Na czym dokładnie polega ten zabieg? Depilacja woskiem to nic innego jak nałożenie warstwy ciepłego wosku na skórę, następnie na wosk przykleja się specjalny pasek fizelinowy albo płócienny i szybkim ruchem odrywamy wosk, w stronę odwrotną do kierunku wzrostu włosa. Po zabiegu na skórę należy nałożyć balsam łagodzący. Dla jeszcze lepszego efektu depilacji, dzień przed można wykonać peeling, który odkryję włoski i staną się łatwiejsze do usunięcia. W dniu zabiegu nie należy stosować żadnych balsamów oraz innych preparatów natłuszczających skórę, ponieważ przez to wosk nie przylgnie należycie do ciała i zabieg okaże się nieskuteczny.
Jak przy każdym zabiegu, należy przeczytać o przeciwwskazaniach do wykonywania depilacji woskiem. Nie należy wykonywać depilacji woskiem, jeśli występują u nas popękane naczyńka, żylaki, zapalenie żył, alergie, cukrzyca, ostatni trymestr ciąży, owrzodzenia i stany ropne, świeże rany lub niezagojone blizny, stan podgorączkowy, epilepsja, łuszczyca czy obrzęki. Ceny zabiegu jak depilacja laserowa nie odstraszają, wręcz przeciwnie są bardzo przestępne, na przykład depilacja brwi może kosztować jedyne 10zł, depilacja całych nóg to koszt ok. 100zł, a okolic bikini już od 40zł. \