Medycyna estetyczna

Spełnione marzenie o zawsze gładkich nogach

Spełnione marzenie o zawsze gładkich nogach

Lip 28, 2016

Depilacja laserowa stała się jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Kobiety pokochały tę metodę, dzięki, której mogą pozbyć się niepożądanego owłosienia na nogach, pod pachami, czy w okolicach bikini.
Metoda, którą jest laserowa depilacja polega na użyciu wiązki lasera, ten wnika głęboko w głąb skóry i całkowicie niszczy cebulkę włosa, eliminując ostatecznie powtórne wyrastanie niechcianych włosków.

Jest to zabieg jak najbardziej bezpieczny, bezinwazyjny, oczywiście pod warunkiem, że przeprowadzony zostanie w profesjonalnym gabinecie, przez wykwalifikowaną kosmetyczkę oraz na nowym, bezpiecznym sprzęcie. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do stanu lasera, którym będziemy mieć wykonywany zabieg, czy do umiejętności pracownicy salonu kosmetycznego, powinniśmy zgłosić to przed rozpoczęciem zabiegu, w przeciwnym razie możemy zostać oparzeni laserem, co jest bardzo bolesne i uporczywe do wyleczenia. Oczywiście zabiegi powtarza się cyklicznie przez ustalony okres czasu, wszystko zależy od miejsca, jakie chcemy depilować. Pożądany efekt uzyskamy dzięki odpowiedniemu ustawieniu mocy w laserze i czasu trwaniu impulsów. Ilość zabiegów oraz ustawienie mocy lasera zależy przede wszystkim od rodzaju naszej skóry, oraz gęstości owłosienia Czasem uzupełniająca może być depilacja woskiem. W większości przypadków klientki zauważają znaczącą różnicę pomiędzy 4 a 6 zabiegiem. Już przy wykonywaniu pierwszego zabiegu usuniętych zostaje około 30% włosków.
Jak przy każdym zabiegu kosmetycznych istnieją przeciwwskazania do wykonywania depilacji laserowej. Na około 5-7 dni przed zabiegiem nie zaleca się przebywania na ostrym słońcu i opalania się, picie niektórych z ziół (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp), zaprzestać przyjmowania witaminy A i E na 5 dni przed zabiegiem, zmaganie się z łuszczycą lub liszajem płaskim, nie należy stosować samoopalaczy na około 7 dni przed wizytą w gabinecie kosmetycznym. Depilacja laserowa daje efekty na zawsze, włosy nigdy nie odrosną. Ceny zabiegów laserem zależą od miejsca wykonywania, najczęściej jednak zaczynają się od ok. 200 zł za brodę, policzki, szyję, natomiast depilacja nóg, pach oraz okolic bikini w pakiecie zaczyna się od cen 1000 złotych.