Medycyna estetyczna

Spełnione marzenie o białych zębach

Spełnione marzenie o białych zębach

Lip 1, 2015

Każdy z nas marzy o pięknym białym uśmiechu, marzenie to jest jak najbardziej realne. W gabinetach stomatologicznych można umówić się na wybielanie zębów przy pomocy profesjonalnej lampy, jednak nie jest to tania rzecz, dlatego wiele osób rezygnuje z tego pomysłu. Istnieje alternatywa dla wybielania u stomatologa, jednak zanim zaczniemy wybielać zęby na własną rękę porozmawiajmy z naszym stomatologiem, który z chęcią wszystko wyjaśni, odpowie na pytania związane z wybielaniem i rozwieje wiele wątpliwości i mitów związanych z zachowaniem śnieżnobiałego uśmiechu.

Jeśli więc zdecydujemy się na samodzielne wybielanie zębów wybierzmy preparaty sprawdzonej marki, z pewnego źródła, z atestami oraz bez jakichkolwiek podejrzanych składników. Chodzi tu o nasze bezpieczeństwo i zdrowie, wybierajmy więc odpowiedzialnie, aby nie żałować podjętej decyzji, chodzi tu przecież o nasz wygląd. Preparatów wybielających zęby jest całe mnóstwo, od past do pasków wybielających oraz żeli. Najprościej zacząć jest od sprawdzonych preparatów- takich jak pasta wybielająca. Na rynku znaleźć można wiele past, które mają nam pomóc w uzyskaniu białych zębów dzięki niezwykłej formule i specjalnych składników. Nie wierzmy jednak reklamom, wybierzmy pastę, która będzie posiadała wysoki wskaźnik RDA, czyli ścieralności. Dzięki temu z naszych zębów znikną osad, kamień i inne zanieczyszczenia zebrane w ciągu całego dnia. Do takiej pasty warto jest dobrać sobie szczoteczkę elektryczną, ponieważ dosięga głębiej, przez co lepiej usuwa płytkę nazębną. Kolejną metodą na bielszy uśmiech jest użycie pasków, nakładek i żeli wybielających.

Zakupione produkty działają w taki sam sposób jak te używane w gabinetach stomatologicznych tylko w mniejszych dawkach. Takie wybielanie polega na zakładaniu nakładki lub pasków wypełnionych żelem, lub specjalną substancją. Efekt domowego wybielania będzie widoczny po ok. 2 tygodniach, zęby uzyskają przez to o 2 tony jaśniejszy kolor. Możemy w tym czasie liczyć na białe zęby. Niezależnie od metody trzeba zawsze być ostrożnym wykonując wybielanie w domu, dlatego, jeśli nie jesteśmy do końca pewni zakupionych produktów lepiej wykonać wybielanie u stomatologa.