Medycyna estetyczna

Skóra pod oczami także potrzebuje pielęgnacji

Skóra pod oczami także potrzebuje pielęgnacji

Maj 2, 2016

Oczy nazywane są zwierciadłem duszy, dlatego każda z nas chcę, aby były zawsze starannie podkreślone, a skóra wokół nich jasna i bez żadnych oznak zmęczenia. Jak dbać o ten delikatny obszar naszej twarzy? Oto kilka kroków do tego, aby nasza skóra pod oczami wyglądała naprawdę doskonale.

Po pierwsze zawsze należy pamiętać o zmywaniu makijażu przed pójściem spać. To oczywista sprawa, jednak wiele kobiet zapomina o tym, przez co na drugi dzień ich skóra wygląda na zmęczoną, ponieważ warstwa makijażu nie pozwoliła jej się dobrze zregenerować. Należy kupować odpowiednie płyny do demakijażu, tak aby nie podrażniały naszej skóry oraz oczy. Warto przed zakupem zapytać sprzedawczyni, do jakiego rodzaju skóry jest dany płyn. Kolejnym krokiem jest nawilżenie skóry pod oczami zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, kiedy nasza skóra się odbudowuje. Skład kremów, jakie będziemy stosowały powinien zależeć od naszego wieku. Innego kremu potrzebować będą młode dziewczyny, a innego dojrzałe kobiety.

Dla pań pomiędzy 20 a 25 rokiem życia zalecane jest stosowanie kremów dogłębnie nawilżających. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu skóra będzie się wolniej starzeć, będzie miała wyrównany koloryt i będzie promienista. W wieku 25 do 30 lat również zalecane są kremy nawilżające jednak można wybierać takie, które w swoim składzie mają składniki przeciwzmarszczkowe, będą one wyrównywały wszelkie pojawiające się zaczątki zmarszczek. Po 30 roku życia wciąż nawilżajmy skórę, jednak można wybierać kremy o działaniu przeciwzmarszczkowym i odżywczym, stymulujące odbudowę kolagenu. To pozwoli nam cieszyć się dłużej jędrną i sprężystą cerą bez zmarszczek. Po 40 i 50 roku życia wskazane jest używanie kremów intensywnie odbudowujących, z dodatkiem kwasu hialuronowego i ceramid.

Zawsze przed zakupem kremu warto jest dokładnie przeczytać jego skład, tak aby mieć pewność, że żadna z substancji wchodząca w jego skład nie podrażni naszej skóry oraz nie wywoła reakcji alergicznych. Korzystnie na wygląd oczu może wpłynąć dobry masaż. Ważnym elementem jest także nawadnianie od wewnątrz, pijmy dużo wody mineralnej oraz prowadźmy zdrowy tryb życia. Najistotniejszym elementem jest jednak sen. To prawda, że jeśli będziemy spać źle lub za krótko, będzie to widać po naszej skórze pod oczami, dlatego warto jest zadbać o minimum 8 godzin snu każdej nocy.