Medycyna estetyczna

Skóra bez problemów

Skóra bez problemów

Lut 13, 2016

Drobne krostki pojawiają się od czasu do czasu na twarzy potrafią zepsuć humor, zwłaszcza jeśli pojawią się w bardzo widocznym miejscu. Nie jest to trądzik, jednak mogą pojawiać się w większej ilości. Czy istnieje znana przyczyna powstawania krostek? Najczęstszą przyczyną powstania wyprysków jest nadmiar wydzielanego sebum. Nie musimy od razu mieć problemów z tłustą cerą, wystarczy kilka dni stresu, nerwów, czy nieodpowiednia pielęgnacja a na twarzy możemy zauważyć ropne krostki. Nie można jednak popadać w panikę i wyciskać krostek, to jedynie pogorszy sytuację. Na początku zadbajmy o oczyszczenie skóry wieczorem. Używajmy do tego lekkich żelów i pianek oraz letniej wodny. Częstym błędem jest niedokładne zmywanie makijażu, wtedy skóra nie może swobodnie oddychać, pory się zatykają i powstają krostki. Demakijaż jest więc obowiązkowy, jeśli chcemy zachować zdrowy wygląd twarzy. Z pomocą przyjdą również peelingi, które złuszczą martwy naskórek, blokujący pory, a przy okazji wygładza twarz. Oprócz peelingów można stosować także maseczki, najlepiej z glinką i siarką o działaniu antybakteryjnym. Przed wyjściem z domu warto jest nałożyć krem nawilżająco-matujący, który wchłonie nadmiar sebum i zapobiegnie efektowi świecącej twarzy.

Oprócz kosmetyków warto także zadbać o czyste akcesoria do makijażu. Regularnie należy myc i dezynfekować pędzle i gąbeczki do pudru i podkładu. Przy kontakcie ze skórą i krostkami pędzle mogą przenosić bakterie na inną część twarzy np. z czoła na brodę. Oprócz mycia warto także wymieniać takie rzeczy na nowe. Nasz poduszka także może sprzyjać powstawaniu ropnych krostek. Jak to możliwe? Na poduszce zbiera się kurz, zabrudzenia oraz nasz martwy naskórek. Przykładając głowę do długo niewymienianej poduszki mamy dużą szansę na pojawienie się wyprysków już następnego dnia. Regularne pranie i wymienianie pościeli jest bardzo ważne, nie zapominajmy o tym.

Powstaniu wypryskom sprzyja także zabrudzony ekran telefonu, kładziemy go przecież w różnych miejscach w ciągu dnia, dotykamy brudnymi palcami, a potem przykładamy do twarzy, gdy chcemy porozmawiać. W takich stacjach warto jest mieć przy sobie chusteczki antybakteryjne, którymi będziemy przedzierać ekran telefonu.