Medycyna estetyczna

Skazana na rozstępy? Nie!

Skazana na rozstępy? Nie!

Lip 14, 2016

Powstające rozstępy to problem prawie każdej kobiety, niezależnie od wieku. Nie są groźne dla zdrowia, jednak nie wyglądają estetycznie, dlatego pragniemy je zwalczać jak najszybciej i najskuteczniej.

Rozstępy to cienkie pasma na skórze, najczęściej w okolicach brzucha, ud, pośladków, piersi, czasem ramion. Powstają na skutek nadmiernego rozciągnięcia się skóry i zerwania się włókien kolagenowych. Przyczyny powstawania rozstępów są różne, od czynników hormonalnych, przez czynniki genetyczne, nagły i szybki wzrost ciała i zajście w ciąże. To właśnie w trakcie ciąży dochodzi do powstania największej ilości rozstępów na brzuchu i okolicach ud. Nie ma metody zapobiegania ich powstawaniu, dlatego tak ważne jest, aby zauważyć powstałe rozstępy jak najszybciej i zacząć je zwalczać. Najważniejsze w walce z rozstępami jest dokładne i regularne nawilżanie skóry, ponieważ sprawia to, że skóra staje się jędrna i bardziej sprężysta. Zbawienny wpływ mają również masaże, dlatego warto co pewien czas wybrać się na profesjonalny masaż, a na co dzień wykonywać go w domu, poprzez wklepywania balsamu i wykonywania okrężnych ruchów w miejscach, gdzie rozstępy się pojawiły. Dobrze jest także włączyć do diety produkty zwierające cynk, który pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji ciała i uczestniczy w syntezie kolagenu. Warto jest także zażywać witaminę C w postaci tabletek, a także produkty, które je zawierają, oraz witaminę A. Wstępem może być także krem na rozstępy Najskuteczniejszą metodą walki z rozstępami jest jednak zabieg laserowy.

Przy powstawaniu rozstępów kolagen zawarty w skórze ulega uszkodzeniu, za pomocą lasera zostaje on odbudowany a przy okazji leczone są również rozszerzone naczynka krwionośne. Laser pomaga w walce z rozstępami świeżo powstałymi, a także tymi starszymi, które mają zabarwienie białe. Kuracja taka jak zabieg laserowy nie przynosi 100% efektów, jednak przy jej zastosowaniu oraz codziennej pielęgnacji skóry możemy mieć pewność, że nieestetyczne rozstępy staną się mniej widoczne, przez co zyskamy pewność siebie i komfort z noszenia sukienek i szortów.