Medycyna estetyczna

Problem, który można zwalczać

Problem, który można zwalczać

Maj 10, 2016

Rozstępy to problem dotyczący prawie każdej z pań, a także sporej grupy mężczyzn. To skutek nadmiernego rozciągnięcie skóry przy nagłym wzroście, dużym przybraniu na wadze, czy ciąży. Nie są dla nas groźne, jednak nie wyglądają estetycznie.

Na początku rozstępy mają zabarwienie czerwone, już wtedy powinniśmy rozpocząć walkę z nimi, gdyż istnieje największa szansa na to, że znikną, gdy przejdą w barwę białą, pomimo że będą mniej widoczne zostaną z nami już na zawsze. Jak postępować w przypadku zauważenia rozstępów? Przy kąpieli dobrze jest sprawdzać, czy na naszym ciele nie ma długich, cienkich, czerwonych pasków. Tak to rozstępy! Najczęściej pojawiają się na pośladkach, piersiach, brzuchu (zwłaszcza po ciąży), udach i pod pachami. Warto zacząć od porządnego nawilżania skóry w okolicach powstałych rozstępów, wykonując przy tym energiczne ruchy oraz masaż, ponieważ to pobudzi nasz układ krwionośny. Jednak nawilżenie to nie wszystko. W aptece warto kupić krem na rozstępy, wybór jest duży, a działanie powinno być satysfakcjonujące przy regularnym stosowaniu. Nie zaszkodzi również stosowanie peelingów, które także pobudzą naszą skórę, a także aktywność fizyczna, ruch przecież pomaga w utrzymaniu jędrnego i smukłego ciała. W walce z rozstępami niezastąpiony jednak okazuje się laseroterapia, dostępna w salonach urody i gabinetach medycyny estetycznej. Metodę leczenia laserem można dla jeszcze lepszego efektu połączyć z mezoterapią. Zabieg laserowy dzięki naświetlaniu wspomaga odbudowę kolagenu w partiach ciała, gdzie doszło do jego uszkodzenia, a mezoterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę substancji leczniczych i odżywczych.

Połączenie tych zabiegów w walce z rozstępami daje naprawdę wspaniałe efekty, oczywiście zabiegi należy powtarzać co jakiś czas, jednak warto jest się poświęcić dla ciała bez rozstępów. Warto jednak przestrzegać kilku zasad, które pomogą nam zapobiec powstaniu rozstępów. Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa, do tego dodajemy zbilansowaną dietę oraz włączamy witaminy A, C, B11 i B12 oraz kwas foliowy. Lepiej zapobiegać niż leczyć