Medycyna estetyczna

Announcement: Powiększanie piersi i masa mięśniowa

Announcement: Powiększanie piersi i masa mięśniowa

Cze 1, 2016

Powiększanie piersi ważne dla kobiet tj. masa mięśniowa u mężczyzn

Zabieg powiększania piersi to kluczowy wręcz element medycyny estetycznej. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów wśród kobiet i nie wzbudza już żadnych kontrowersji. Historia zabiegów, jak powiększanie piersi sięga już lat 60 XX wieku. Pierwsze implanty składały się z płynnego silikonu, który umieszczony był w otoczce. Niestety ta metoda groziła pęknięciem implantu, dlatego obarczona była pewnym ryzykiem. O ile dla mężczyzn w przypadku ich wyglądu najbardziej istotna jest masa mięśniowa to u kobiet największą uwagę przykuwa właśnie biust!

Dzisiaj istnieją implanty anatomiczne, dopasowane w pełni do ciała kobiety, które składają się z mocno zagęszczonego silikonu w specjalnej, ulepszonej otoczce i są odporne na wszelkie zgniecenia oraz uderzenia, ponieważ potrafią powrócić do swojego pierwotnego kształtu. Decydując się na operację powiększania piersi należy wybrać zaufaną klinikę medycyny estetycznej, w tym wypadku nie należy oszczędzać pieniędzy, gdyż chodzi tu o nasze zdrowie i satysfakcję z uzyskanych efektów. Wiele kobiet dało się nabrać na tanie operacje powiększania piersi, po czym efekty były na tyle opłakanie, że trzeba było szukać pomocy innych chirurgów. Podobnie zresztą jak amatorski zabieg powiększający usta.

Przy pierwszej wizycie w gabinecie należy powiedzieć jakich efektów oczekujemy oraz dostosować odpowiedni rozmiar implantów, tak aby nie zaburzyć proporcji ciała. Lekarz oczywiście doradzi oraz wyjaśni wszelkie procedury związane z zabiegiem, oraz opowie o efektach niepożądanych, które mogą wystąpić jak po każdym zabiegu. Bezpośrednio przed zabiegiem lekarz wykonuje linię cięć, same implanty silikonowe wprowadzane są pod skórę przez niewielkie cięcia na ok. 5 cm. Implant umieszczany jest pod mięśniem piersiowym i jest praktycznie niewyczuwalny pod skórą. Po zakończeniu zabiegu hospitalizacji nie trwa długo, pacjentki wypisywane są po 2-3 dniach. Po operacji należy nosić specjalną bieliznę uciskową. Nie wskazane jest wykonywanie ćwiczeń siłowych, aerobiku, pływanie. Wskazane jst także utrzymywanie masy mięśniowej w normie. Przydatne będą tabletki przeciwbólowe, ponieważ przy poruszaniu się można odczuwać rwanie i lekki ból w okolicach piersi. Całkowity rezultat i zagojenie blizn zajmuje około 3 miesięcy, jednak efekty są już na zawsze. Powiększenie piersi nie przeszkadza w wypadku w karmieniu piersią.