Medycyna estetyczna

Pielęgnacja skóry pod oczami

Pielęgnacja skóry pod oczami

Maj 6, 2016

O pewne partie, jak skóra pod oczami należy szczególnie dbać, ponieważ w tym miejscu jest ona najdelikatniejsza i łatwo ją podrażnić. Podstawową zasadą dbania o skórę pod oczami jest wysypianie się. Sen to doskonałe lekarstwo na niemal na wszystko w tym przypadku w trakcie snu nasza skóra ma szansę na regeneracje po ciężkim dniu. Jeśli nie będziemy się wysypiać lub spać bardzo krótki to możemy mieć pewność, że żadne, nawet najlepsze kremy nie pomogą zwalczać nam sinej skóry pod oczami tzw. worów.

Szacuje się, że 8 godzin snu wystarcza, aby cieszyć się piękną i wypoczętą skórą. Elementarnym krokiem do zachowania świeżości skóry pod oczami jest zmywanie makijażu. Czynność ta nie zajmuje wiele czasu, niestety niektóre z pań notorycznie zapominają o przecieraniu skóry wacikiem nasączonym płynem do demakijażu. Spanie z pomalowanymi oczami, pudrem i fluidem jest bardzo niekorzystnie dla skóry, ponieważ nie ma szans na to, aby oddychać, zatykają się pory i powstają zaskórniki. Po zmyciu makijażu przed pójściem do łóżka warto jest użyć specjalnego kremu pod oczy. Istnieje wiele rodzajów takich kosmetyków o szerokim spektrum działania. Są kremy rozjaśniające skórę pod oczami, zapobiegające powstawaniu sinych śladów, dobrze działają także te chłodzące, ponieważ przynoszą niebywałą ulgę dla naszych oczu po całym, ciężkim dniu pracy.

Jeśli chodzi o domowe sposoby dbania o skórę pod oczami, warto wypróbować plastry świeżego ogórka. Ogórek ma właściwości kojące, chłodzące, odświeżające i rozjaśniające, a także świetnie poradzi sobie z opuchlizną pod okiem. Wystarczy pokroić ogórka w plastry średniej grubości i nałożyć na oczy, a także na policzki, czoło, brodę. Dzięki temu zauważymy, że nasza twarz stanie się bardziej wypoczęta, a wystarczy tak niewiele. Jeśli mamy problem z pękającymi naczynkami w okolicach oczu warto zacząć stosowanie kremów zawierających witaminę K, efekt może być odczuwalny już po kilku razach stosowania. W wolnych chwilach można także wykonywać masaż wokół oczu, to nic trudnego, a może przynieść ulgę. Należy wykonywać ruchy okrężne od wewnętrznej strony brwi po kanalik łzowy przez 5 minut, każdego dnia.