Medycyna estetyczna

Piękne rzęsy na dłużej

Piękne rzęsy na dłużej

Cze 10, 2016

Metoda przedłużania rzęs to świetnie rozwiązanie dla każdej z kobiet, która dotychczas posiadała krótkie i cienkie rzęsy. Producenci tuszów do rzęs obiecują w reklamach maksymalnie pogrubienie i przedłużenie oraz niebotyczne efekty. Takie efekty owszem są widoczne jednak na dłuższych i gęstych brwiach. Co zrobić, aby cieszyć się pięknymi i zniewalającymi rzęsami bez codziennego malowania ich? Przedłużenie rzęs to zabieg, który panie pokochały, istnieje bowiem kilka rodzajów tej metody, wszystko w zależności, jaki efekt pragniemy uzyskać po wyjściu od kosmetyczki.

Pamiętajmy, że pożądany efekt zapewni nam jedynie profesjonalne podejście do sprawy oraz użycie specjalnego sprzętu, w przeciwnym wypadku rzęsy mogą wypadać lub być krzywo przyklejone. Każdy zestaw do przedłużania rzęs zawiera: klej bezbarwny, zestaw rzęs i peseta. Każdy z takich zestawów powinien być otwierany dopiero przy nas, w przeciwnym wypadku można podejrzewać, że osoba wykonująca zabieg nie jest wobec nas uczciwa. Przy nieumiejętnym doklejaniu na skórze powieki tworzyć się mogą zaskórniki. Cały zabieg przedłużania rzęs trwa w zależności od 1,5 do nawet 3 godzin, a uzupełnienia kępkami to ok. 1 godzina. Istnieje wiele rodzajów sztucznych rzęs, klientka może wybrać m.in. kolor rzęs od klasycznych czarnych do czerwonych lub brokatowych.

Po wykonaniu takiego zabiegu trzeba pamiętać, że nie wolno korzystać z kosmetyków na bazie tłuszczów, samodzielnego usuwania doklejonych rzęs i brania gorących kąpieli, czy przebywania w saunie. Pomocne mogą być też peelingi powiek i okolicy oka. Doklejanie nie jest wskazane dla osób, które zmagają się z alergiami oczu, zapaleniem spojówek, czy innymi problemami z oczami. W salonie kletka może sama wybrać jak jej rzęsy mają być wystylizowane. Istnieje bowiem kilka opcji efektu końcowego; można wybrać styl klasyczny „casual”, „kocie oko” z mocniej podkreślonym okiem oraz „otwarte oko”, gdzie skorygowana jest opadająca powieka.  Warto nałożyć na rzęsy odżywkę zawierającą kwas hialuronowy. Zanim jednak zdecydujemy się na wykonanie zabiegu przedłużania rzęs trzeba pamiętać, że to może osłabić nasze naturalne rzęsy, dlatego postawmy na jakość produktów, a nie na ilość doczepionych rzęs.