Medycyna estetyczna

Pełniejsze usta w kilka chwil

Pełniejsze usta w kilka chwil

Cze 5, 2016

Usta są jednym z kluczowych elementów naszej twarzy, dlatego chcemy, aby były jak najładniejsze oraz staramy się o nie najlepiej dbać. Jednak nie każdy jest w pełni zadowolony z kształtu usta. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść zabieg powiększający usta. Wbrew pozorom to zabieg, który jest sporym wyzwaniem dla lekarzy, ponieważ to od nich zależy czy pacjent będzie zadowolony z efektów, a w razie niepowodzenia mogą być kłopoty. Wszystkie zabiegi wykonywane na twarzy wymagają wielkiej precyzji, nie inaczej sprawa dotyczy ust.

Przed wykonaniem zabiegu powiększania ust wymaganych jest kilka wizyt, aby na spokojnie móc z pacjentem kluczowe decyzje oraz dowiedzieć się jak mają wyglądać jego usta po wykonanym zabiegu. Korekta ust dotyczy najczęściej kobiet. Na czym polega zabieg powiększania ust? Słowo zabieg kojarzyć się może ze skalpelami oraz blokiem operacyjnym, nic bardziej mylnego, ponieważ jeśli chodzi o powiększanie ust, lekarz nie używa żadnych ostrych narzędzi. Usta przed wykonaniem zabiegu są znieczulane specjalnym kremem znieczulającym, następnie lekarz za pomocą tzw. miękkiej igły wstrzykuje we wskazane wcześniej miejsca wypełniacz, lub implanty. Po wykonaniu tego kroku wykonywany jest delikatny masaż ust, który służy temu, aby wypełniacz mógł dobrze się rozprowadzić pod skórą i żeby finalny efekt był w pełni zadowalający. Po wykonaniu zabiegu wskazane jest stosowanie preparatów z witaminą K, która zapobiegnie powstawaniu drobnym siniakom w okolicach ust.

Cały efekt powiększania ust utrzymuje się od 6 do 10 czasem 12 miesięcy, po upływie tego czasu ilość kwasu wypełniającego nasze wargi mniejszy się w znacznym stopniu, lecz usta pomimo to będą wymodelowane i będą w lepszym stanie niż przed zabiegiem. Technicznie różni się od procedury jak powiększanie piersi. Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się przebywać na słońcu ani chodzić na solarium, wskazane jest za to masowanie ust i nawadnianie organizmu. Po zabiegu wypełniania ust mogą pojawić się krwiaki, zaczerwienienia czy rumień, jednak każde z tych objawów zazwyczaj ustępują samoistnie po kilku dniach.