Medycyna estetyczna

Announcement: Olej kokosowy i inne sposoby na piękne włosy

Announcement: Olej kokosowy i inne sposoby na piękne włosy

Maj 20, 2016

Olej kokosowy i jego właściwości na piękne włosy

Jak uzyskać efekt lśniących i gładkich włosów bez wychodzenia z domu i drogich wizyt w salonach fryzjerskich? Odpowiedź jest bardzo prosta! Trzeba jedynie zajrzeć do swojej lodówki i szafek, aby znaleźć tam odpowiednie produkty potrzebne do przyrządzenia maseczek na nasze suche i zniszczone włosy. Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, że naturalne metody dbania o włosy (tj. Olej kokosowy na piękne włosy) są skuteczne, a ich efekty czasem lepsze niż po wizycie u fryzjera. Nawet najlepszy laser frakcyjny i inne metody fizyczne nie będą tak dobre, jak codzienna pielęgnacja!

Każda kobieta znajdzie maseczkę odpowiednią dla swojego rodzaju włosów. Dla włosów suchych, bez blasku polecana są maseczki na bazie awokado. Wystarczy jedynie oddzielić pestkę od reszty miąższu i rozgnieść go dokładnie widelcem, następnie tak przygotowana papkę nakładamy na włosy, przykrywamy folią aluminiową lub folią spożywcza i odczekujemy 40 minut, po czym zmywamy dokładnie szamponem i gotowe. Włosy bez objętości, wypadające i delikatne odzyskają swój zdrowy wygląd po maseczce, do której przygotowania potrzebować będziemy 1/2 opakowania drożdży i 3-4 łyżki mleka. Podgrzewamy mleko z drożdżami w niewielkim rondelku, czekamy kilka minut aż całość wystygnie i wmasowujemy maseczkę w skórę głowy, nie na same włosy. Całość przykrywamy folią spożywcza i ręcznikiem, czekamy 30-40 minut i spłukujemy dokładnie.

Do włosów rozjaśnianych i blond polecany jest wywar z rumianku, który zapobiega temu, że włosy stają się żółte, w kolorze kurzego jajka- pomaga on także na utrwalone blizny. Przygotowujemy ok. 250 ml wywaru z rumianka (można przygotować więcej w zależności od długości włosów), a następnie dodajemy go do 1 litra przegotowanej wody. W tak sporządzonym roztworze myjemy włosy, jednak zanim to zrobimy umyjmy je wcześniej w szarym mydle (w kostce lub płynie). Taka kąpiel dla naszych włosów sprawi, że kolor blond nie zżółknie i będzie podkreślony, a włosy nawilżone.

Zdrowe włosy to nie tylko zasługa maseczek i odzywek to także odpowiedni tryb życia, dieta oraz odpowiednie ukrwienie skóry głowy. Pamiętajmy również, że każdy rodzaj włosów wymaga innej pielęgnacji i tylko wtedy uzyskamy śliczne, lśniące i zdrowe włosy.

Osoby, którym w szczególności zależy na zachowaniu dobrego stanów włosów poleca się również oczywiście wspomniany na początku Olej kokosowy na włosy. Jest to naturalna metoda pielęgnacji, a dlatego, iż coraz więcej osób pyta mnie jak stosować olej kokosowy, i jak wyglądają jego właściwości postaram się przybliżyć ten temat w kolejnym artykule lub na forum.