Medycyna estetyczna

Kosmetyki nie tylko dla pań

Kosmetyki nie tylko dla pań

Maj 8, 2016

Nie tylko kobiety lubią dbać urodę, panowie coraz częściej zdają sobie sprawę, że ich skóra także wymaga odpowiedniej pielęgnacji. W drogeriach i aptekach jest ogromny wybór kosmetyków dla mężczyzn o skutecznym działaniu.

Dlatego też płeć brzydsza może rozpocząć skuteczną pielęgnację całego ciała. Pomiędzy skórą damską i męską są różnice nie tylko wizualne, za wszystko odpowiadają hormony, a dokładniej testosteron. Zabiegi, choćby mikrodermabrazja powinny być przeprowadzane w nieco odmienny sposób. Mężczyźni mają przede wszystkim grubszą skórę, mają większa ilość gruczołów łojowych i oczywiście ich owłosienie jest znacznie bujniejsze. Dzięki taki różnicom panowie lepiej znoszą niskie i wysokie temperatury, ich skóra jest odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne. Z drugiej jednak strony mężczyźni częściej walczą z ciężkim trądzikiem, wypryskami i zatkanymi porami niż płeć piękna. Jaka jest różnica pomiędzy kosmetykami damskimi i męskimi? Już na pierwszy rzut oka można poznać, czy jest to kosmetyk męski, czy damski choćby po opakowaniu i przede wszystkim zapachu. Jednak w wyglądzie kremy czy toniki nie różnią się. Różnica jest w składnikach i działaniu.

Każdy mężczyzna posiada kilka obowiązkowych kosmetyków, których posiadanie jest konieczne. Pianka do golenia to nieodłączny towarzysz przy porannym goleniu ma za zadanie zmiękczać zarost i zapewniać lepszy poślizg maszynki. Maszynka powinna być regularnie wymieniana, a dobrze dobrana pozwoli na uzyskanie efektu gładkiej skóry na dłużej.

Po usunięciu zarostu warto posmarować twarz balsamem po goleniu, który nawilży skórę i zapobiegnie powstawaniu podrażnień. Oprócz balsamów panowie lubują się w używaniu wód po goleniu, nie są one jednak zalecane, ponieważ ich głównym składnikiem jest alkohol, który może wywołać podrażnienia i pieczenie. Golenie to nie jedyna rzecz, którą panowie powinni robić regularnie, tak samo jest w przypadku peelingu złuszczającego.Peelingi są coraz częściej preferowane przez panów.  Użycie peelingu zapobiegnie wrastaniu włosków i pomoże w łatwiejszym i szybszym goleniu twarzy. Dla panów przeznaczone są także specjalne linie kremów do twarzy. Warto jest stosować takie krem, aby zmiękczyć skórę i zapobiec przesuszaniu. Jak więc widać panowie także mogą skutecznie dbać o swoją skórę, obalając mit, że kosmetyki są tylko dla kobiet.