Medycyna estetyczna

Eliminacja popękanych naczynek

Eliminacja popękanych naczynek

Maj 28, 2016

Popękane naczynka potrafią być uciążliwe, każda kobieta z chęcią by je ukrywała. Z pomocą mogą przyjść zabiegi, jakie oferują nam salony kosmetyczne. W żadnym stopniu nie należy lekceważyć tego problemu, ponieważ pojawienie się popękanych naczynek może sygnalizować początek jakiejś choroby np. niewydolności żył. Kobiety w każdym wieku mogą zmagać się z tą przykrą dolegliwością. Co wpływa na występowanie naczynek oraz pajączków? Jak temu zaradzić?

Jedną z najczęstszych przyczyn jest przypadłość genetyczna, której niestety nie można zapobiec. Również powiększanie piersi za pomocą implantów może stymulować niekorzystne zmiany. Kolejnymi przyczynami jest bardzo wrażliwa skóra, problemy z hormonami oraz krążeniem żylnym, oraz często także nadciśnienie tętnicze.

Zmiany naczynkowe pojawiają zaczynają pojawiać się w większym natężeniu zimą, kiedy to nasza cera narażona jest na zimny wiatr i silne mrozy, dlatego tak ważne jest nakładanie kremów ochronnych przed wyjściem z domu, a także w porze letniej, gdy skóra pochlania promienie słoneczne. Niestety powstałe naczynka nie znikną same z czasem. Skóra naczynkowa oraz z pajączkami potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji delikatnymi kosmetykami, bez dodatku alkoholu oraz nieperfumowanymi. Trzeba także uważnie obserwować implanty śródskórne. W takiej sytuacji należy zacząć stosować kremy oraz preparaty zawierające witaminę K, która zapobiega pękaniu naczyń krwionośnych i wzmacnia ich strukturę. Warto jednak udać się z tym problemem do specjalisty. W salonach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej znajdziemy ofertę dla skóry naczynkowej. Zabiegi, które pomogą pozbyć się nieestetycznych pajączków i naczynek to użycie lasera pulsującego barwnikami, dzięki czemu pomoże zamknąć rozszerzone naczynka. Inną metodą jest elektrokoagulacja, czyli zamykanie naczynek przy pomocy prądu o bezpiecznym natężeniu, jest to jednak metoda o mniejszej skuteczności od stosowanego coraz częściej lasera. Jest to bardziej przydatne niż zabieg powiększający usta. Ostatnią metodą jest użycie intensywnej wiązki światła, która likwiduje naczynka poprzez obkurczenie ich. Zaleceniami do przeprowadzenia zabiegów jest pora jesienno-zimowa lub wczesnowiosenna, kiedy to nie ma intensywnego słońca oraz wysokich temperatur.