Medycyna estetyczna

Efekt prostych włosów na dłużej

Efekt prostych włosów na dłużej

Lip 10, 2016

Keratynowe prostowanie włosów zdobyło wiele fanek na całym świecie. Jest to zabieg, który odbudowuje strukturę zniszczonych włosów właśnie za pomocą keratyny. Po zabiegu włosy są gładkie i mocno odżywione. Na czym dokładnie polega procedura uwzględniająca prostowanie keratynowe? Najprościej mówić jest polega na „wprasowaniu” w strukturę włosa wystarczającej ilości preparatu z keratyną za pomocą specjalnego fryzjerskiego żelazka, które rozgrzewa się do temperatury 230 stopni Celsjusza.

Pod wpływem takiego gorąca łuska włosa otwiera się, dzięki czemu może wchłonąć tyle keratyny ile zdoła wpić. Im włosy są bardziej przesuszone, tym więcej preparatu z keratyną potrzeba. Tak zaaplikowana keratyna jest trzymana na włosach przez ok. 30 do 40 minut. Po tym czasie keratyna nie zostaje spłukana, a jedynie włosy poddaje się wysuszeniu suszarką i cały zabieg jest gotowy. Preparaty z keratyną zawierają jeszcze pewne antyoksydanty, wyciągi roślinne, czy witaminy, które mają za zadania nawilżać wysuszone włosy. Dzięki temu na naszych włosach powstaje bariera chroniąca je przed przesuszaniem, puszeniem oraz kręceniem się na wilgoci. Już jeden zabieg gwarantuje nam, że nasze włosy będą gładkie, miękkie, nawilżone oraz w pełni odżywione no i przede wszystkim proste.

Cały efekt keratynowego prostowania utrzymuje się średnio do 5 miesięcy, wszystko zależy od naszej struktury włosów oraz od tego, czy przeprowadzaliśmy zabieg w profesjonalnym salonie, czy też we własnym domu. Wpływ na to, jak długo efekty będą widoczne ma również odpowiednia pielęgnacja naszych włosów, czy też wcześniejsza dekoloryzacja. Nie wolno myc ich do 3 dni po zabiegu, w przeciwnym razie efekt który daje prostowanie keratynowe może się nie utrzymać i wszystko pójdzie na marne.

Dla bezpieczeństwa warto też unikać solarium. Po pierwszym dniu od zabiegu nie należy również zaplatać włosów w warkocze czy związywać gumką. Nie zaleca się także stosowania szamponów, odżywek oraz innych kosmetyków do pielęgnacji włosów zawierających alkohol, ponieważ powoduje on przesuszanie naszych włosów. Oczywiście można poddawać włosy farbowaniu, lecz dopiero po upływie 2 tygodni od prostowania keratynowego. Fryzjerzy zalecają także, aby po wykonanym zabiegu lekko podciąć końcówki naszych włosów.