Medycyna estetyczna

Domowe maseczki do twarzy

Domowe maseczki do twarzy

Lip 4, 2016

Maseczki to jedna z ulubionych form dbania o cerę, są proste w użyciu, dają szybki efekt oczyszczenia i nie zajmują wiele czasu. Każda maseczka ma inne przeznaczenie, jedna działa kojąco, inna antybakteryjnie. Wybór maseczki powinien być dostosowany do rodzaju naszej skóry, patrzy zatem uważnie na opakowanie, a w razie wątpliwości zapytajmy pani pracującej w drogerii. Oprócz gotowych maseczek, zakupionych w drogerii można przygotować je samemu w domu. To bardzo proste, a efekty mogą nas zachwycić już po pierwszym użyciu.

Pozwólmy odpocząć swojej zmęczonej twarzy, zwłaszcza po stresującym dniu, ostrym słońcu, mrozach czy przebywaniu w mocno zanieczyszczonym miejscu. Jeśli skusimy się na przygotowanie własnych maseczek pamiętajmy o kilku zasadach przechowywania i nakładania. Maseczki przygotowywać należy bezpośrednio przed nałożeniem na twarz, w przeciwnym wypadku niektóre ze składników np. żółtko jaja może zaschnąć i nie nadawać się już do użycia. Twarz powinna być przemyta letnią wodą i wysuszona, można także przygotować parówkę wodną, aby otworzyć pory. Sprawdźmy, czy wszystkie składniki są świeże i dobrze dobrane, aby nie podrażniały twarzy i nie wywołały reakcji alergicznej.

Oczyszczanie skóry jest bardzo ważne, dlatego maseczka z rumianku będzie idealnym pomysłem. Koszyczki suszonego rumianku zalewamy wrzątkiem, czekamy kilka minut do powstania gęstej papki. Na czystą gazę nakładamy zaparzony rumianek i taką maskę nakładamy na twarz. Ważne jest, aby skórą była sucha, wtedy gaza lepiej przylgnie. Maseczka z drożdży spożywczych i marchwi wspaniale odżywi twarz i zapobiegnie pojawieniu się wyprysków. Drożdże rozpuszczamy w letnim mleku, marchew miksujemy, składniki łączymy i nakładamy na czystą twarz. Maseczkę trzymamy przez 20-30 minut i zmywamy ciepłą wodą. Jeśli nasza skóra jest sucha i naciągnięta warto jest spróbować maseczki z cytryny i mleka. Baza całej maseczki jest mąka pszenna, do której dodajemy wyciśnięty, świeży sok z cytryny i mleko. Tak przygotowaną maseczką smarujemy twarz. Efektem będzie oczyszczona i ściągnięta skóra na twarzy. Warto korzystać z domowych maseczek, ponieważ ich efekty niczym się nie różnią od tych gotowych, a możemy mieć satysfakcje z ich własnoręcznego przygotowania.