Medycyna estetyczna

Dobroczynne działanie kwasu hialuronowego

Dobroczynne działanie kwasu hialuronowego

Cze 20, 2016

Kwas hialuronowy, tyle o nim słyszymy i coraz chętniej poddajemy się zabiegom, w którym jest wykorzystywany, albo kupujemy w drogeriach kremy, które zwierają go w swoim składzie. Jak naprawdę oddziaływuje na skórę i czy jest wart całego zachwytu? Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje w naszej skórze naturalnie, stanowi skład budulca ścian naczyń krwionośnych, jest zawarty w mazi stawowej oraz ciałku szklistym oka. Jest odpowiedzialny przede wszystkim za wiązanie wody, przez co skóra jest jędrna oraz prawidłowo nawilżona. Nam znany jest jednak przede wszystkim z tego, że efektownie poprawia wygląd naszej cery i jest to jak najbardziej prawda.

Wykorzystywany jest w kosmetyce, nazywany przez niektórych „eliksirem dającym młodość”, ponieważ wstrzykuje się go pod skórę, aby wypełnić zmarszczki, czy zniwelować zaskórniki. Efekty zabiegów nie są na zawsze, ponieważ kwas hialuronowy ulega rozkładowi w skórze w sposób naturalny, dlatego efektywność zabiegów to od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć, gdyż zmarszczki znów pojawią się na twarzy, mogą być jednak mniej widoczne. Kwas hialuronowy to nie tylko preparat używany do wypełniania zmarszczek pomaga on również przy wspomaganiu gojenia się ciężkich ran, poparzeń oraz w leczeniu chorób kości i stawów. Produkcję kwasu hialuronowego stymulują różnego rodzaju peelingi. Decydując się na zabieg z kwasem hialuronowym udajmy się do lekarza medycyny estetycznej lub do profesjonalnego salonu urody. Pod żadnym pozorem nie wykonujmy zabiegu samodzielnie w domu, ponieważ skutki mogą być opłakane i wtedy naprawdę wymagana będzie interwencja lekarzy, gdyż mogą wystąpić powikłania.

Po wykonanym zabiegu wypełnienia zmarszczek może pojawić się obrzęk, jest to naturalne powikłanie, dlatego nie trzeba się martwić, po zabiegu niewskazana jest także ekspozycja na słońce oraz chodzenie do sauny przez około 2 tygodnie. Zaleceniem jest również picie dłużej ilości wody mineralnej, ponieważ to może pomóc w odpowiednim ułożeniu się kwasu hialuronowego w skórze i całościowy efekt zabiegu będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujący.