Medycyna estetyczna

Czyste i zadbane zęby

Czyste i zadbane zęby

Lip 20, 2016

Jak skutecznie zadbać o nasze, żeby, tak aby cieszyć się promiennym uśmiechem na co dzień? Najbardziej znanym sposobem na olśniewający uśmiech jest wybielanie zębów, jednak nie każdy chcę decydować się od razu na taki zabieg Pamietamy o takich zabiegach, jak depilacja, czy jednak zwracamy uwagę na zęby. Obok wybielania popularne stało się również piaskowanie zębów.

Na czym dokładnie polega ten zabieg wykonywany w gabinetach stomatologicznych oraz higienistycznym? Jest to nic innego jak usuwanie wszelkich osadów, które osiadły się na naszych zębach oraz usunięciu nieestetycznych przebarwień powstałych na skutek spożywania różnych produktów jak np. kawy, wina, owoców. Jest to niejako peeling dla zębów. Poddając się piaskowaniu usunięty zostanie również kamień nazębny. Zabieg wykonuje się specjalną maszyną, która kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby. Jest to skuteczna metoda, ponieważ zwykłe szczotkowanie zębów nie jest w stanie usunąć osad, który powstaje w trudno dostępnych miejscach. Cały zabieg trwa niedługo od 15 do 20 minut, a jego koszt zaczyna się już od 100 złotych.

Piaskowanie zębów jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem, nie potrzeba do tego stosować znieczulenia. Jedynym dyskomfortem po zabiegu mogą być podrażnione dziąsła i lekki posmak pisaku dentystycznego. Po zakończeniu zabiegu jak najbardziej wskazana jest fluoryzacja zębów. Dla kogo zabieg piaskowania jest wskazany? Oczywiście każdy może poddać się piaskowaniu, jednak najbardziej narażone na przebarwienia i powstawanie osadu nazębnego są osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy i herbaty, osoby, które zdjęły aparat ortodontyczny oraz osoby po wybielaniu zębów. W takich przypadkach zalecane jest, aby poddawać się piaskowaniu raz na kilka miesięcy, tak aby nie doprowadzić do trwałych przebarwień i powstaniu kamienia nazębnego. Po zabiegu piaskowania pacjent nie powinien spożywać pokarmów przez ok. 4 godziny, ponieważ w tym czasie są wyjątkowo podatne na przebarwienia. Efekt zabiegu utrzymuje się wiele miesięcy, dlatego warto zdecydować się na piaskowanie, a na pewno nie będziemy żałować podjętej decyzji.