Medycyna estetyczna

Białe zęby na zawołanie

Białe zęby na zawołanie

Cze 28, 2016

Nasze zęby są codziennie narażone na działanie kwasów, silnych barwników i podrażnienia. Picie kawy, słodkich napojów czy nawet owoców powoduje powstanie osadu nazębnego oraz przebarwień, jeśli więc na tym etapie nie zadbamy o nasze uzębienie to możemy być pewni, że próchnica pojawi się lada moment. Czemu zęby są koloru żółtego? Zabarwienie zębów zależy od przezierności szkliwa i barwy zębiny. Jak starania trzeba więc podjąć, aby móc cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem?

Na samym początku możemy usunąć powstały kamień nazębny, różnica będzie naprawdę zadziwiająca, bo choć na co dzień możemy na to nie zwracać uwagi to kamień powoduje zżółknięcie zębów. Taki zabieg wykonuje się u stomatologa lub u higienistki dentystycznej. Takie okresowe czyszczenie pozwoli na ładniejszy uśmiech. W domu kilka razy dziennie szczotkujemy zęby, czemu więc nie użyć do tego pasty wybielającej.

Znalezienie naprawdę dobrej i skutecznej pasty wybielającej może być trudne, podstawową rzeczą jest sprawdzenie składników kupowanej pasty, a nie jej marki lub przedniej etykiety. Dobra pasta wybielająca ma wysoką ścierność (RDA), przez co usuwa kamień i osad z zębów oraz przebarwienia. Jeśli jednak chcemy mieć naprawdę białe zęby to warto od razu wybrać się na wizytę do dentysty. W gabinetach stomatologicznych można wybrać metodę wybielania, dowiedzieć się coś na jej temat oraz uzyskać informacje dotyczące dbania o wybielone zęby.

Pierwszą z metod, które oferuje wybielanie zębów jest użycie nakładek z żelem wybielającym. Nakładki wykonuje się indywidualnie dla każdego pacjenta przez wykonanie odlewu uzębienia, a następnie dentysta dobiera żel o odpowiednim stężeniu, w zależności od koloru zębów. Tak przygotowany zestaw używa się w domu, nosząc nakładki 2 razy po 2 godziny lub zakładając je na noc na 4 godziny. Czasu trzeba pilnować, ponieważ zbyt długi kontakt żelu z zębami osłabia szkliwo i zęby stają się bardziej wrażliwe. Najszybszą metodą na białe zęby jest lampa wybielająca. Stomatolog nanosi na zęby wybielacz, jednak przed jego nałożeniem używa środków chroniących szkliwo, a następnie naświetla lampą, która emituje światło o długiej fali. Już jedna wizyta wystarczy, aby zauważyć niesamowity efekt białych zębów.